Hakkımızda

Devamlı yenilik ve kararlı kalite stratejisi…

 

Archem Diyagnostik Sanayi; kuruluşundan itibaren invitro tanı kiti üretimine adanmıştır.

 

Archem;1998 yılında akademik yönü güçlü profesyonel bir takım tarafından kurulmuş, kısa sürede kendi sahasında sektörün lideri konumuna erişmiş ve özellikle invitro tanı kiti (IVD) alanında ülkemiz adına büyük başarılara imza atmıştır.

 

Kuruluşumuzdan bu yana bütün başarımız üç temel kritere dayanıyor. Bunlar:

• Tüm yeni teknolojileri ve kullanıcı dostu yeni trendleri / ürünleri takip etmek, üretmek ve geliştirmek,

• Akademik ve bilimsel veriler ve bilgiler ile donatılan, sürekli ‘ disiplinli kalite kontrol ve yüksek ürün/üretim kalitesi’ stratejisinden ödün vermemek,

• Uluslararası standartlarda, üstün özellikler sunan ve güvenilirliği metrik metotlarla belgelenen invitro tanı kitleri üretim politikası

Bu perspektiflerin sonucu olarak; Archem itibarlı distribütörlerle birçok ülkede temsil edilmekte ve uluslararası IVD pazarında yoğun ilgi görmektedir. Böylece firma; yaygın ürün paneliyle, spesifik ürünleriyle in vitro tanı kiti pazarında ve endüstrisinde önemli ve küresel bir rol oynamaktadır.

Archem uluslararası sözleşmelerle ile global firmalar veya yerel büyük firmalar için ürün üreten güvenilir bir üretici olarak IVD Türkiye ve dünya pazarında söz sahibi hale gelmiştir. Archem, Almanya’dan Vietnam’a, Fas’tan bütün Avrupa ülkelerine kadar saygın distribütörlerle temsil edilmektedir.

Kalitenin hiç bitmeyen bir yolculuk olduğu bilinciyle yürüyen firma; 2005 yılından beri Tıp Fakülteleri, Araştırma Hastaneleri, KOSGEB, Uluslararası Diagnostik Think-Thank Enstitüleri ve TÜBİTAK ile Ar-Ge Projeleri üzerine iyi ve güçlü birliktelikler oluşturmuştur. Bu projelerin ve iş birlikteliklerinin verdiği güçle üretim teknolojilerini sürekli olarak geliştirmiştir.

Archem, CE, NGSP, IFCC ve ISO 9001, ISO 13485 kalite sertifikalarıyla ve global firmalar için yaptığı üretimlerden dolayı kendisine uygulanan regüler Global Denetim’lerden edindiği birikimlerle; yönetim, personel, süreç ve ürün bazlı profesyonel kalite altyapısı oluşturmuştur.

Firma 30’dan fazla farklı biyokimya oto analizörlerine hematoloji  cihazlarına spesifik, dedike veya OEM, BULK biyokimya reaktifleri ve hematoloji solüsyonları üretmektedir.

Archem üretimi Abbott, Dimension, ve Advia serileri, Vitros, BT, Dirui, Olympus, Ilab, Randox, Roche, Mindray, Beckman, Konelab, Hitachi, Sinnowa, Erba ve bunun gibi birçok Biyokimya Oto Analizörüne spesifik hazır reaktif şişeleri, ilgili analizör modeline hazır aplikasyon prospektüsleri, hazır barkodlar esasına dayanır.

Archem’de oluşturulan aplikasyonlar her markanın kendi reaktifleri ile karşılıklı çalışılarak hazırlanmış VERİFİKASYON/VALİDASYON protokolleri sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Validasyon protokollerinde dünyada gittikçe artan yaygınlık ve önemde kullanılan hatta globaller için gold standard kabul edilen CLSI Standartlarını uygulamaktadır.
 

Saygılarımızla